Botki na obcasie – podstawa twojej szafki z butami

Botki, czyli kobiece buty do kostek zawsze były popularne w historii mody. Nowoczesne botki na obcasie występują w różnych stylach i materiałach, co może stanowić wyzwanie dla kobiet, które już nie są pewne, jak nosić takie botki. Aby ułatwić zakupy botków na obcasie na przykład na stronie https://zoio.pl/obuwie/kozaki-botki, oto nasz poradnik na temat najczęściej stosowanych stylów i dodatków do takich butów do kostek, dzięki którym z pewnością będziesz wyglądała stylowo.

Wojskowe botki

botki na obcasieBotki w stylu militarnym są popularnym obuwiem na wybiegach mody ulicznych. Mają wysokie cholewki, które sięgają tuż pod łydki, zawiązywane są na sznurówki z metalowymi oczkami od palcy do czubka kostki. Zazwyczaj wykonane są ze sztywnej, brązowej, szarej lub czarnej skóry. Trudno powiedzieć, by były to botki na obcasie – mogą być na płaskim obcasie lub na niewysokim podwyższonym, pięcio-ośmiocentymetrowym obcasie. Wytrzymały but do kostek wygląda modnie z lekką, luźną letnią sukienką. Dodaj do tego zielono-brązową kurtkę typu anorak na zimniejsze miesiące.

Luźne botki

Luźne botki mają luźne dopasowanie wokół kostki. Niektóre botki na obcasie tego typu są „podwinięte”, z wygiętą w dół górną częścią cholewki (normalnie sięgałyby powyżej dołu łydek), która sięga aż do kostki, a czasem zakrywa górną część stopy – to tak zwane „muszkieterki”. Wiele butów tego typu posiada klamrę, nity lub inne metalowe detale wokół stopy. Ze względu na luźny wygląd buty te wykonane są z miękkiej skóry lub zamszu. Są one dostępne w wielu kolorach, aby dopasować się do wszystkich gustów – zwłaszcza brązowe kojarzą się z muszkieterami. A żeby dodać kobiecego wyglądu, często są to botki na obcasie. Kobiety powinny nosić muszkieterki z obcisłymi dżinsami, dobrze dopasowaną koszulką i kolorowym szalikiem, aby uzyskać stylową i prostą aranżację.

Mokasyny

Botki w stylu mokasynów przypominają mokasyny na płaskim obcasie – mają okrągłe lub lekko kwadratowe ząbkowane czubki i wykonane są z miękkiej, elastycznej skóry. Konstrukcja nie jest sztywna, co sprawia, że takie botki są giętkie i wygodne. Często wykonane są z ciepłego i miękkiego zamszu. Świetnie sprawdzają się w luźnym stroju – obcisłe dżinsy i za duży kardigan. Dodaj uporządkowany element, jak kolorowa biała bluzeczka na guziki, aby nie dopuścić do zbyt luźnego wyglądu całości.

Botki na obcasie z wycięciem

Takie łączą w sobie wygląd botków z sandałami lub sztybletami. Mają one wycięcie wzdłuż kostki, połączone z grubymi, zapinanymi paskami. Styl wycięcia jest modny jeśli chodzi o botki na obcasach – zwłaszcza o botki szpilkowe, bo wycięcia tworzą niepowtarzalne wzory wzdłuż górnej części stopy. Buty te są bardziej prowokujące niż muszkieterki czy glanowate wojskowe botki, zwłaszcza w czarnej skórze. Skomponuj przy ich pomocy nowoczesny strój z skórzanymi legginsami, luźnym topem i widowiskową metalową biżuterią.