Jak dobrać właściwe bluzki – nasz poradnik

Jestem głęboko przekonany, że panie z bardzo dużym biustem powinny szukać bluzek i innych topów damskich dobrze dopasowanych do okolic biustu. Dlatego ważne jest, aby wybrać na bluzki, które nie są za bardzo obcisłe. Poszukaj takich, które tworzą „efekt obrusa” spadają dość luźno z górki, aby w ten sposób zmniejszyć wygląd bardzo rozwiniętej klatki piersiowej. Można również wybrać ten rodzaj bluzki, który nie pokaże zbyt wiele – na przykład bardzo krótkie bluzki, które przyciągną uwagę do twojego brzucha lub bluzki i koszule z długimi rękawami, które kupisz w sklepie: https://zoio.pl/odziez-damska/bluzki. Upewnij się, że skupisz uwagę raczej na szyi, nie pokazując nikomu za dużo dekoltu. Szeroki zmniejsza optycznie rozmiar biustu o prawie połowę, a czasami nawet jedną trzecią – noś szeroki dekolt zamiast głębokiego.

bluzkiJeśli chodzi o wybór właściwego typu kołnierza do bluzki, powinnaś dobrze to przemyśleć. Ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo ważne, chyba bardziej niż długość i krój twojej bluzeczki. Kobiety z okrągłymi twarzami powinny mieć głębszy kołnierzyk, być może jeszcze węższy, tak aby wydłużyć twarz. Dla kobiet, które mają już podłużną twarz, wybór szerszego i płytszego kołnierza jest sprawą kluczową. Kobieta o twarzy w kształcie serca, zwężającej się z wyraźną brodą, powinna znaleźć dekolt w kształcie kwadratu. I odwrotnie, każda dziewczyna z twarzą w kształcie kwadratu może być piękna, jeśli wybierze głębszy dekolt w kształcie litery V – ale pamiętaj by nie pokazać zbyt dużo.

Ważny jest również kształt ciała. Kobieta o kształcie jabłka może z różnych powodów wybierać ciemniejsze kolory. Takie ciemniejsze barwy pomagają zminimalizować szerokość ich wyglądu. Również pionowe linie są bardzo dobre – wyszczuplają cię i wyciągają w górę. Zwłaszcza kobiety o dużym biuście powinny unikać bluzek w poziome pasy, które optycznie powiększą twój biust. Topy dla pań w kształcie gruszki powinny przyciągać uwagę swoimi żywymi, jasnymi kolorami, lub wzorami ponieważ kombinacja pomaga odciągnąć uwagę bardziej od dolnej połowy ciała. Jeśli masz kształt prostokąta, warto podkreślić talię przy pomocy kontrastowych kolorów. Pamiętaj, bluzki damskie powinny sprawić że poczujesz się pewna siebie!