Jak być dobrze ubraną w pracy?

Wszystkie chcemy wyglądać wspaniale w pracy każdego dnia. Na szczęście, istnieje kilka rzeczy, które wszystkie kobiety  mogą przyswoić sobie by być dobrze ubraną w stylu business casual.

Poza żakietem i spodniami lub spódniczką, warto dobrać  „trzeci element”, taki jak szal, torebkę, naszyjnik lub inne akcesoria. Ten element definiuje styl, i jest bardzo widoczny, może być to chusta, pasek podkreślający sylwetkę kardiganu, elegancki kapelusz, itp. Powinien kontrastować z twoim stylem.

Stylowe kobiety noszą też ubrania, które są odpowiednio dopasowane. Nic nie powinno być zbyt duże (uważaj na to, nie ciągnij mankietów po podłodze) lub zbyt małe – na przykład a koszulki, które wystają z przodu, spodnie lub spódnice, które tak ściśle przylegają do bioder, że tworzą efekt muffin top i tak dalej. Może to wymagać wizyty u krawcowej lub znalezienia najlepszych marek dla twojego typu ciała. Rozmiar L u jednej firmy nie jest równy rozmiarowi L u drugiej!

Zwróć też uwagę na twoją bieliznę. Dużo można przeczytać o prawidłowej pielęgnacji biustonosza. Jeśli jesteś raczej puszysta, możesz odwiedzać stronę terazmoda.pl by znaleźć tam porady dla plusek. W przypadku innych problemów typowych dla różnych pań, sprawdź jak zrobić zakupy, czy warto kupować separatki, jak również jakie marki są najlepsze dla twojego typu ciała.

Noś kolory, które sprawdzą się w pracy. Wiele kobiet mówi że trzeba nosić „kolor z kolorem, a czarny z czarnym” – prawie nigdy nie noszę pary czarnych spodenek z niebieskim sweterkiem bez dodawania np. zielonego naszyjnika czy fioletowego paska (czyli w stylizacji są co najmniej dwa kolory).

Aby jak najlepiej wykorzystać minimalistyczną szafę, stwórz garderobę kapsułek do pracy, wybierając jeden kolor podstawowy i dwa kolory akcentujące. Nie polecam noszenia jednokolorowych stylizacji; z reguły kobiety w nich wyglądają jak plamy koloru. Dodaj ciekawe dodatki, by przełamać monotonię.

Mam nadzieję, że takie porady trafiły do Was i na ich podstawie będziecie mogły stworzyć własną, wyjątkową stylizację!