Jak rozpoznać modowe podróbki?

Czasami zdarza się, że ktoś na allegro oferuje tanie ubrania po podejrzanej cenie. Ale pojawia się pytanie – czy te rzeczy naprawdę są markowe? Mam dla ciebie kilka porad, które powinny pomóc w weryfikacji każdego modelu. Jeśli masz wątpliwości co do zaledwie jednego z tych punktów, nie kupuj tych ubrań. Wydasz pieniądze i kupisz fałszywkę.

Przede wszystkim kupuj tylko w sklepach internetowych, które mają określone modele dostępne w asortymencie. Jeśli mają takie ciuchy na magazynie, czas wysyłki powinien w najgorszym wypadku wynosić 2 tygodnie. 30 dni lub więcej oznacza na 99% chińskie podróbki. Dlatego najlepiej kupić u sprzedawcy, który jest dystrybutorem takich damskich ubrań lub ma fizyczny sklep. Sprawdź adres na allegro, wrzuć go na mapy google – jeśli zobaczysz adres firmy, jej logo na budynku, firma może być prawdziwa.

Warto także zwrócić uwagę na cenę. Niewiele osób obniża cenę najpopularniejszych modeli. Jeśli widzisz podejrzanie niską cenę u sprzedawcy na allegro, powinna zapalić ci się czerwona lampka. Oczywiście mogą to być dobre sklepy, takie jak zoio.pl – zawsze znajdziesz wyprzedaż kolekcji, rabaty, czasem znajdziesz coś świetnego w rozsądnej cenie. Podobnie, specjalne lub limitowane edycje – zwykle już sprzedane, przeznaczone są dla kolekcjonerów, rzadko kosztują poniżej 350 złotych. Wielu oryginalnych producentów ubrań, takich jak dżinsy, buty lub tuniki damskie, umieszcza numer modelu na etykiecie – zawsze możesz umieścić go w wyszukiwarce i porównać, czy ta liczba naprawdę istnieje. Dotyczy to również daty produkcji – sprawdź, w którym roku została wyprodukowana odzież. Należy również zwrócić uwagę na opakowanie – powinno być oryginalne, butów nie można spakować do plastikowej torby.

Najprostszą sztuczką jest sprawdzenie, czy sklep ma „wszystkie rozmiary i kolory”. – bo jeśli tak, to nie jest oficjalnym dystrybutorem. Dystrybutorzy rzadko oferują wszystkie dostępne rozmiary – nie wspominając o promocjach. Sprawdź, czy damskie ubrania są oryginalne, ponieważ wszystko dziś produkuje się w Chinach.