Koszula w kratę – damska odzież biurowa

Większość miejsc pracy ma swoje oficjalne kody ubrań, ale łatwo zapomnieć o tym, co dokładnie powinnaś nosić do biura. Czy koszulki polo są w porządku dla biznesu? Koszula w kratę damska nada się do biura? A co z zapinaną na guziki koszulą o lśniącym sznycie? Co dokładnie jest „profesjonalnym wyglądem” dla, powiedzmy, nauczyciela? Czasami rodzaj koszuli może nie być sprzeczny z zasadami (co możesz zobaczyć w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/koszule), ale mimo to wygląda dziwnie.

Aby niepotrzebnie nie rozdrażniać szefa, unikaj koszul, które mogą powodować rozproszenie uwagi u współpracowników. Zastanów się, czy twoja koszula w kratę damska nie jest zbytnio rozpraszająca. Jeśli nie możesz, powinnaś przynajmniej unikać rażąco nieodpowiednich koszul.

Koszule hawajskie są zabawne, kolorowe, ale często nieodpowiednie. Z definicji są one widoczne i rozpraszające. Nawet jeśli są kolorowane i zapinane na guziki, nie pasują do większości biur. Przypuszczam, że możesz nosić je jako żart po powrocie z wakacji lub w casualowy piątek… Ale tego najlepiej unikać. To samo dotyczy podobnych widowiskowych wzorów, takich jak kwiaty czy postaci z kreskówki – koszula w kratę damska jest o wiele bardziej stonowana.

koszula w kratę damskaTo samo tyczy się „śmiesznych” koszulek z obraźliwymi obrazami. Mogą być dla ciebie zabawne, ale w miejscu pracy znajdziesz ludzi o różnych poglądach i pochodzeniu. Nawet jeśli nie możesz kontaktować się bezpośrednio z klientami, możesz obrażać swoich współpracowników i może to być nawet postrzegane jako molestowanie.

Mówiąc o tym, warto rozważyć również noszenie zbyt odsłaniających koszul. Choć wszyscy chcemy wyglądać kobieco, nie powinnyście rozpraszać uwagi kolegów. Koszula w kratę damska jest raczej skromna, ale warto trzymać się z dala od obcisłych topów. Mężczyźni zazwyczaj zapinają koszulę na ostatni guzik, a kobiety również powinny.

Koszula sportowa może wyglądać ładnie, szczególnie latem, ale może również rozpraszać uwagę. Jeśli jeździsz na rowerze do pracy, twoja koszula może nie być zbyt atrakcyjna. Po prostu powinieneś się zmienić, kiedy przyjeżdżasz lub wychodzisz. Tutaj również koszula w kratę damska jest lepsza – choć najlepsza jest biała bluzeczka.