Moje porady modowe – jak całkowicie odmienić swój wygląd

Łatwo jest być fashionistką i ikoną blogów szafiarskich, jeśli moi czytelnicy nie chodzą do sklepów typu second handy czy inne szmateksy. Ale powiedzmy sobie szczerze, tu jest Polska i tutaj się liczy każdy grosz. Jeśli możesz sobie pozwolić na markową odzież i koszule na miarę, według mnie nie potrzebujesz wielu porad – stać cię na wynajęcie kogoś, kto doradzi ci profesjonalnie, na przykład takie porady oferuje strona fashionshopstyle.net. Ale wszyscy wiemy, że bardzo trudno jest ubierać się stylowo i wyśmienicie jeśli jesteś studentką. Na szczęście sama byłem studentką i freelancerem przez długi czas – dlatego wiem, co robić, gdy po prostu nie masz gotówki na nową sukienkę lub parę dżinsów.

Możesz łatwo odświeżyć swoją garderobę. Zamiast skupiać się na nowych ubraniach, zajmij się swoją fryzurą. Możesz łatwo zmienić swój styl, zmieniając po prostu fryzurę. Zapuść długie włosy – albo przytnij je jeśli już są długie. Możesz ufarbować włosy albo użyć sprayu by stworzyć wysoki kok typu „beehive”.

Podobnie możesz zmienić swój wygląd po prostu zmieniając swój styl makijażu. Zmień schemat kolorów – możesz zacząć oczywiście od koloru włosów. Możesz wybierać ostrzejsze kolory niż zazwyczaj, lub nieco je zmiękczyć, a może nawet całkiem zrezygnować z makijażu.

Spójrz na paznokcie, a w lecie na paznokcie u stóp. To nie jest kosztowne, możesz to zrobić samodzielnie lub z przyjaciółką. Pomaluj je na radykalny, nowy kolor, albo pozwól im rosnąć, by następnie spiłować je w inny kształt.

Jeśli masz trochę forsy do wyrzucenia na zakupy, kupuj przede wszystkim małe dodatki. Twoja szafa powinna opierać się na kilku kwintesencjonalnych ciuchach zmodyfikowanych przez akcesoria. Więc jeśli masz białą bluzkę, małą czarną, kilka par ciemnych spodni – możesz zmienić swoją garderobę jednym małym przedmiotem – nową torebką, jedwabnym szalem lub parą modnych okularów przeciwsłonecznych.

Obuwie może również zmienić twój kostium. Możesz zmienić dowolny zestaw odzieży w elegancki kostium przy pomocy nowej pary eleganckich czółenek. I wreszcie, możesz zrobić własne ubrania! Szycie lub robienie na drutach nie jest tylko zabawnym hobby, ale może być opłacalne. Możesz sama ufarbować swoje koszule, namalować na nich hasła lub wyszyć ładne wzory.