Sukienki na lato – z ramiączkami czy bez?

sukienkiKto powiedział, że sukienka musi posiadać ramiączka? Z pewnością nie projektanci modeli, które są ich pozbawione. W ofercie sukienek dostępnej na odzieżowym rynku bez problemu na nie trafimy, na przykład https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki. Łatwo można znaleźć tam sukienki, i związanie z nimi promocje. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, jednak wśród młodych przedstawicielek płci pięknej największym zainteresowaniem cieszą się bawełniane modele.

Jakie plusy sukienek bez ramiączek wymieniają ich wielbicielki? Przede wszystkim możliwość opalenia dekoltu, ramion i pleców bez, niezbyt pięknie wyglądających, śladów po ramiączkach. Zawsze rzucają się one w oczy – a nie zawsze chcemy opalać się topless. Nie oznacza to oczywiście, że takie sukienki nadają się jedynie do wyjścia na plażę. Przecież korzystać z możliwości naturalnego złapania pięknego brązowego koloru skóry można podczas najzwyklejszego spaceru. Dodatkowym atutem braku ramiączek jest pozbycie się problemu, kiedy zsuwają się one z ramion. Jest to bardzo niekomfortowe uczucie, tym bardziej jeśli nie mamy możliwości ich natychmiastowego ponownego założenia.

Z powyższych słów rodzi się kluczowe pytanie: jak właściwie opisywane modele sukienek utrzymują się na ciele? Odpowiedź jest bardzo prosta, a brzmi następująco: przy pomocy gumy. Może być ona grubsza bądź chudsza, zawsze jednak jest umieszczana przy górnym zakończeniu kreacji. Przylega w ten sposób do twojego biustu. Zdarzają się również modele, których cała górna część jest wykonana z rozciągającego się materiału, który przylegając do ciała zabezpiecza przed jego ewentualnym zsunięciem się.

W kwestii kolorów i wzorów panuje całkowita dowolność. Poczynając od stonowanych barw na wyrazistych, kwiecistych kreacjach kończąc.

Jest jednak pewien minus. Do sukienki bez ramiączek nie powinno się zakładać stanika, którego ramiączka będę widoczne. Decydując się na zakup tej kreacji trzeba równocześnie zainwestować w silikonowe ramiączka do biustonosza bądź model całkowicie ich pozbawiony. Przy pierwszej opcji nie ma jednak mowy o pięknej, równomiernej opaleniźnie. Dlatego najlepiej postawić na drugą propozycję. Zamiast klasycznego stanika można użyć specjalnych „podpórek” przyklejanych do ciała – zwłaszcza jeśli wybraliśmy sukienki wieczorowe z dużym dekoltem.