Trampki, botki, kozaki – czyli moje rozmyślania o butach

Niezależnie od tego, jaki jest obecnie dominujący styl czy jakie trendy są obecnie promowane przez producentów, fajna para butów lub bucików to zawsze świetna inwestycja ze stroną https://zoio.pl/obuwie/trampki! Istnieje wiele różnych rodzajów butów, jak trampki, botki czy szpilki dla kobiet, a każdy typ ma swój własny styl i może być używany strategicznie, w zależności od osobistego stylu życia i smaku. Dziś chciałabym się przyjrzeć wysokim butom z cholewami, czasem nazywanym kozakami, ale to nie do końca poprawne określenie. Nie każdy but z cholewą to kozaczek.

Zacznijmy od botków. Botki są również nazywane butami do kostkek, ponieważ zazwyczaj tam się kończą – tak naprawdę nieco powyzej kostek. Niektóre botki mają wysokie obcasy, ale wiele osób korzysta z koturnów, które zapewniają wysokość i stabilność. Botki są uniwersalne, możesz w nich chodzić w pracy, ale mogą nie być najlepszym wyborem na mroźne zimy, zwłaszcza jeśli pogoda jest śnieżna. Znam wiele kobiet, które zimą wybierały trampki – cóż, globalne ocieplenie.

trampkiKozaki to często buty do jazdy konnej nie są przeznaczone wyłącznie dla miłośników stylu jeździeckiego. Mogą też pracować jako zwykłe ciuchy – często są sztywniejsze, mają spiczaste noski i paski do noszenia ostrogi. Innym stylem inspirowanym jazdą konną są buty kowbojskie lub kowbojki. Często włączają w projekt tradycyjne elementy amerykańskie, takie jak zaokrąglone noski, charakterystyczne wzory na skórze lub ozdoby, takie jak koraliki lub szpilki.

Innymi butami „twardzielskimi” są tak zwane buty motocyklowe lub bikersy – są to zwykle dość krótkie buty z ozdobami, jak naklejki lub chromowane ćwieki. Nie należy ich mylić z trampkami, choć trampki też mogą mieć ćwieki. Mogą mieć wypolerowaną część górną skóry i często mają metalowe noski palce.

Bardzo popularnym stylem są buty robocze lub podobne twarde obuwie, jak glany czy martensy. Są albo bezpośrednio wykorzystywane lub inspirowane przez buty tradycyjnie noszone do pracy, jak na przykład buty fabryczne. Często obejmuje to inne twarde, wytrzymałe buty, takie jak buty turystyczne dla kobiet, często dostępne jako buty damskie w sklepach z artykułami sportowymi.

Prawdopodobnie posiadasz parę dwóch dopasowanych butów. Przez co mamy na myśli gładkie, eleganckie kozaki, które są idealne do sukienki lub kostiumu. Są bardzo kobiece i mogą być ozdobione innymi akcesoriami, takimi jak wzory wytłaczane w skórze.